Firma

Historia

  • 1995
  • 2004
  • 2016
  • 2024

Prezentując historię firmy Vector Food, musimy wrócić pamięcią do roku 1995, kiedy została ona założona przez Marlenę i Krzysztofa Kaniuk.

Początkowo działalność firmy dotyczyła sektora konfekcji i przetwórstwa jelit wieprzowych, dla przemysłu mięsnego. Chęć rozwoju i duże zaangażowanie pozwoliło systematycznie umacniać pozycję na rynku i poszukiwać nowych możliwości.

Współpraca z partnerami z całego świata, jak i zdobyte przez to doświadczenie, skierowały naszą uwagę na produkty uboczne zakładów mięsnych i możliwości przetwarzania ich na naturalne gryzaki dla psów. I tak w dwa lata później, powstała druga gałąź firmy, która zajęła się produkcją gryzaków dla psów.

Początkowe 200 m² hali produkcyjnej i magazynowej, wystarczało na ówczesne zapotrzebowanie naszej produkcji. Jednak wraz z rozwojem rynku, rośnie również potencjał naszej firmy i liczba współpracujących z nami kontrahentów. Gwałtowny wzrost dynamiki sprzedaży wymusił na nas potrzebę rozbudowy zarówno hal magazynowych, jak i produkcyjnych.

Na przestrzeni lat nastąpiło wiele inwestycji podnoszących nasze zdolności produkcyjne, jak i standardy jakościowe. Obecnie zakłady posiadają ponad 5000 m², a kolejne plany inwestycyjne zmierzają do podwojenia tej powierzchni.

1995 r.
Akt założycielski firmy, działalność w wynajmowanym magazynie w Gdańsku ul. Kochanowskiego
1997 r.
Wynajem zakładu produkcyjnego w Gdyni ul. Pucka 43
2001 r.
Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Wyczechowie
2003 r.
Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego
2005 r.
Uruchomienie nowego zakładu produkcji „gryzaków dla psów”
2012 r.
Rozbudowa zakładu : chłodnie surowca, magazyny soli i opakowań
2013 r.
Uzyskanie certyfikatu jakości BRC
2014 r.
Rozbudowa hali produkcyjnej, magazynu wyrobu gotowego oraz magazynów pomocniczych
2016 r.
Oddanie do użytku zakładu po rozbudowie
2021 r.
Budowa przyzakładowej oczyszczalni ścieków